Portal Złote Skrzydło
Forum dyskusyjne portalu Złote Skrzydło
Jesteś w dziale: Hodowla :: Okres wychowu młodych
Temat: Młode zimowe/ karmienie/zaciemnianie
Kto tu jest? 1 Gość
Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.11

#41 | 06.02.2021 12:58

parczew 08 , jak piszesz że jesteś początkującym hodowcą to wszystko przed tobą . Zobaczysz ile w tych związkach układów , przekrętów i nienawiści . Wszystko przed Tobą ...

Użytkownik

Data rejestracji: 03.02.21

#42 | 06.02.2021 15:06

Kolego siwek nie strasz mnie bo się rozmyśle z lotowania ! już trochę się nasłuchałem o wszystkich hodowów po trochu . Ciekawe jest to że każdy mówi co innego ...

Użytkownik

Data rejestracji: 15.11.12

#43 | 06.02.2021 15:47

Parczew 08 teraz już jest coraz mniej ludzi charakternych w naszym hobby a jak ktoś chce dorobić się pieniążków w tym sporcie to najbardziej go kaleczy wtedy pojawiają się dziwne układy i ukladziki ale to tak jak wszędzie

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.12

#44 | 06.02.2021 16:50

parczew08 napisał(a):
Kolego siwek nie strasz mnie bo się rozmyśle z lotowania ! już trochę się nasłuchałem o wszystkich hodowów po trochu . Ciekawe jest to że każdy mówi co innego ...

Każdy mówi co innego ale nie dlatego że ludzie kłamią ale dlatego że są różne drogi które prowadzą do sukcesu a liczy się głównie systematyczność , konsekwencja , dobre i zdrowe gołębie . To że jeden podaje to drugi tamto , jeden ma taki golebnik drugi taki , jedne lotuje tak drugi tak a każdy coś wygrywa - nie ma to żadnego znaczenia , licza się te 4 rzeczy które napisałem wcześniej.

Użytkownik

Data rejestracji: 11.04.20

#45 | 06.02.2021 21:51

irslash napisał(a):
Grzejnika to ty się wystrzegaj.
Nie jeden już był taki co próbował dogrzewać ptaki i skończyło się to pożarem.
Jak są zdrowe to nic im nie będzie.
Ciepło od rodziców w zupełności wystarczy.

Zależy jakie źródło ciepła zastosujesz.
Ja przy pierwszym lęgu, kiedy zaczęły się kluć i akurat dotarła "bestia zza wschodu" Wink
Dogrzewałem grzejnikiem olejowym.
Nie widzę obawy, by coś się podpaliło.
Natomiast samobójstwem byłaby farelka, bądź grzałkowy grzejnik łazienkowy.
Teraz mam jajka na drugi lęg i nic nie dogrzewam, jedynie światło do 21.

Edytowane przez Kamilus91 dnia 06 lut 2021 21:52:31

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 09.02.08

#46 | 06.02.2021 23:31

Kamilus91 moim zdaniem to kombinujesz jak koń pod górę. Tym bardziej że jak piszesz jesteś początkującym. Oby te kombinacje nie skończyły się dla ciebie szybciej niż zaczęły. Mimo wszystko życzę powodzenia. Zobaczymy za 8 miesięcy co to dało....

Użytkownik

Data rejestracji: 01.12.11

#47 | 07.02.2021 08:10

parczew08 napisał(a):

Parczew 08 ja Cię nie strasze ! sam sie przekonasz jak to jest w sekcjach i oddziałach . Ile jest nienawiści i przekretów ! Słyszałeś o Mistrzu Grzegorzu Lazarze ? i o innych mistrzach Polski ? W samym roku 2020 złapano kilku hodowców a kilku w ostatniej chwili zdążyło uciec przed kontrolą . A dziś chwalą się wynikami !

Użytkownik

#48 | 07.02.2021 08:59

Irlash teraz w wielu tzw top hodowlach nawet w lato używają mat grzewczych do szybkiej regeneracji gołębi ale to już robi się chore a potem ludzie się dziwią że kupują z tak cudownych hodowli i nic nie leci

Użytkownik

#49 | 07.02.2021 12:22

Bula1408 napisał(a):
Kamilus91 moim zdaniem to kombinujesz jak koń pod górę. Tym bardziej że jak piszesz jesteś początkującym. Oby te kombinacje nie skończyły się dla ciebie szybciej niż zaczęły. Mimo wszystko życzę powodzenia.
Zobaczymy za 8 miesięcy co to dało....

Też się nie umiem doczekać sierpnia.
Jeśli moje kombinacje nic nie dają, za rok będę kombinował inaczej.
Również powodzenia.

Wiadomość dopisana dnia 07.02.2021 12:22
Pozwolę sobie napisać jeszcze tym, którzy śmieją się z dogrzewania, zaciemniania, ogólnego jak to mówią kombinowania...
Loty gołębi można trochę porównać do skoków narciarskich.:)

50-70 lat temu, co niektórzy pewnie pamiętają jak wyglądały skoki, narty złączone, żadnych punktacji stylowych, żadnych punktacji za wiatr, dieta też pewnie trzymana nie była jakoś rygorystycznie, a już na pewno nie przywiązywano większej uwagi do detali typu, kostium, odpowiednia konfiguracja wosków w zależności od temperatury itp... Wiedza była słaba i nie było nawet możliwości.

Kiedyś prowadzenie hodowli i loty też wyglądały zupełnie inaczej, np.
gołębie miały swobodny dostęp do siedzenia i srania po dachu cały dzień- Dziś mają jeden oblot lub dwa a resztę dnia siedzą zamknięte.
Nikt nie karmił specjalnymi mieszankami, nie podawał witamin, probiotyków, antybiotyków na choroby, szczepionek itp...
Nikt nie pomyślałby o treningach i wywózkach.
Nikt nie zaciemniał, doświetlał, dogrzewał itp..

Czasy się zmieniają, świat idzie z postępem i każda dziedzina się rozwija. Rozwija się też więc sport gołębiarski! Więc, albo się w to wchodzi i przyjmuje do wiadomości, że trzeba gołębie prowadzić nowatorskimi metodami m.in. zaciemniać i motywować nie tylko jedzeniem, trzeba dogrzać, by nie spadła forma, trzeba wozić na treningi, podawać probiotyki, zakwaszacze, szczepionki i będzie się coś w tym sporcie osiągać, albo siedzieć dalej z boku i się naśmiewać z tych wszystkich "polepszaczy" i mówić, że on to tylko z pasji, że hobby, żeby popatrzeć w niedziele jak przylatują, że na wyniku nie zależy. Skoro to taka pasja, takie hobby, to po co w ogóle rywalizować i stawać do walki w zawodach ? Nie lepiej wypisać się ze związku i hodować dla czystej przyjemności i oblotów wokół domu niż zawsze zamykać listę lub być na jej tyłach ???

Wracając do skoków narciarskich. Jak zaczyna trenować początkujący zawodnik to ubiera się w strój sprzed 70 lat, czy wchodzi w ubiór i narty, te dzisiejsze, teraźniejsze i ten dzisiejszy odpowiedni wosk, styl lotu, punktację?
Ja też cofać się w czasie nie zamierzam i do związku wpisałem się, nie dlatego żeby w nim być, tylko chcę tak prowadzić moją hodowlę, żeby wynik był jak najlepszy, jakby mi na wyniku nie zależało to bym do związku nie wstąpił.
Może niektórzy pamiętają "stare dobre czasy" że gołębią się uwagi nie poświęcało, koszty też były mniejsze i ogólnie nikt się nie poświęcał, nikt nie wywoził i było fajnie, tanio i każdy miał podobne szanse i ogólnie to niekiedy nawet się coś wygrało, a teraz to przyszli nowi, zaciemniają-przecież to niesprawiedliwe tak zaciemniać i dawać witaminy, broń boże antybiotyk na chorobę, przecież jak tak można wywozić! Ja nie wywożę i też lecą !
Na prawdę lepiej się wypisać ze związku i nawet parę grosza na jęczmień zostanie, nerwów brak, zawiści, ogólnie życie staje się lepsze !.
Szkoda, że tacy jeszcze są i tylko psują ten sport.

Pozdr !

Edytowane przez Kamilus91 dnia 07 lut 2021 13:05:12

Użytkownik

#50 | 07.02.2021 14:44

Kamil wiadomo każdy chce lecieć jak najlepiej dla tego zbieraj informacje i kombinuj co wyjdzie z danego rozwiązania do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu w necie jest dużo podpowiedzi tam zapytasz tu zapytasz i do czegoś dojdziesz mi i pewnie większości tu kolegą też nikt wszystkiego nie powiedział podstawa to zdrowie stada i treningi od tego powinieneś zacząć

Użytkownik

Data rejestracji: 15.08.11

#51 | 07.02.2021 15:22

Kamilus91 widzę że teorię masz obcykaną,zobaczymy jak to się przełoży na praktykę,trzymam kciuki.Napiszę ci coś i weź to sobie do serca,to takie stare powiedzenia hodowców.
Jak gołębie dobrze lecą to nie wiesz dlaczego,jak nie lecą to dwa razy bardziej nie wiesz.
A drugie które nie raz na sobie sprawdziłem to że gołębie uczą pokory.

Użytkownik

#52 | 07.02.2021 15:54

mt3 napisał(a):
Kamil wiadomo każdy chce lecieć jak najlepiej dla tego zbieraj informacje i kombinuj co wyjdzie z danego rozwiązania do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu w necie jest dużo podpowiedzi tam zapytasz tu zapytasz i do czegoś dojdziesz mi i pewnie większości tu kolegą też nikt wszystkiego nie powiedział podstawa to zdrowie stada i treningi od tego powinieneś zacząć

No i widzisz mt3 jak Ty podchodzisz do tematu, szukałeś, pytałeś, kombinujesz, wyciągasz wnioski i z tego co się orientuję to w lotach sobie radzisz Wink Ale jak słyszę nie kombinuj, nie próbuj, po co, szkoda czasu, pieniędzy itp.. To mnie krew zalewa ! Dosłownie... Wiadomo niekiedy człowiek chce przedobrzyć i przekombinuje, ale na tym to polega, żeby kombinować, próbować, wyciągać wnioski i iść dalej do przodu a nie nic nie robić i każdego roku liczyć na cud i szczęście a może się uda...
No i później są wymyślane takie teorie: Jak gołębie dobrze lecą to nie wiesz czemu- Jak nic nie robiłeś i im nie pomogłeś w żaden znaczący sposób to jak masz wiedzieć dlaczego lecą ? Może dlatego, że akurat zdarzył się ten cud albo miałeś szczęście ? A jak nie lecą to podwójnie nie wiesz...Boże...
Ja chcę dojść to takiego poziomu w hodowli, żeby właśnie wiedzieć dlaczego lecą lub dlaczego nie lecą a nie takie gadanie...

Mart11 jeśli tak rzeczywiście jest jak mówisz to po co treningi, dieta, metody, skoro według Twojej teorii to tylko szczęście i ogólnie nie wiadomo czemu co i jak ?

Użytkownik

#53 | 07.02.2021 16:18

Kamil ja zawsze kombinowałem i będę robił to dalej bo od tego ma się głowę żeby myśleć zawsze słuchałem kto co mi powie o lotach coś dodałem od siebie i czasami mi coś wyjdzie dużo teraz podpowie mi Irek czy Sylwek Czechowicz od nas z forum ale musisz sam pod swoje ptaki i możliwości coś wykąbinować

Użytkownik

#54 | 07.02.2021 19:25

To nie moja teoria,sam się musisz przekonać,z reguły im mniej tym lepiej.
Czasem wystarczy nie przeszkadzać gołębią.
Pytasz po co to wszystko? Przeważnie po to żeby hodowca poczuł się lepiej,tzn żeby miał przeświadczenie że zrobił coś żeby było lepiej. No i po to żeby firmy mogły na nas hodowcach zarabiać oferując super produkty,plany karmienia itp.

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 12.01.19

#55 | 11.02.2021 14:22

Widzę że ktoś tu poczuł się lepiej po takiej teorii.Wiedział co powiedział i na tym jego wiedza się skończyła.

Użytkownik

#56 | 11.02.2021 16:30

?

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 29.01.09

#57 | 11.02.2021 17:51

mart11
Nie warto...

Jeśli młody koń będzie ciągał duże ciężary, to w przyszłości nawet małego nie pociągnie.

Użytkownik

#58 | 11.02.2021 19:48

Rzeczywiście,masz rację Sylwek

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 12.01.19

#59 | 12.02.2021 07:52

I tutaj zgodzę się w całości z sylwkiem59,Ze nie warto głosić takiej teorii że wszystko co się wprowadza w hodowli lub polepszenia naszym gołębiom to cytuję "Pytasz po co to wszystko? Przeważnie po to żeby hodowca poczuł się lepiej,tzn żeby miał przeświadczenie że zrobił coś żeby było lepiej. No i po to żeby firmy mogły na nas hodowcach zarabiać oferując super produkty,plany karmienia itp." Bo wszystko co się robi dla polepszenia hodowli i dla zdrowia naszych gołębi to nie dla może jak inni myślą polepszenia naszego samopoczucia i zdrowia. A do nabijanie kabzy firmom to nie znam hodowli,a trochę w moim życiu już widziałem ,które na rożnych produktach swą hodowlę by nie opierała.Bo już te czasy minęły że na jęczmieniu i pszenicy i "marchewce" stado było prowadzone i wyniki dawało.Więc ja do swojego samopoczucia tej teorii nie stosuję i jak na razie na nic nie narzekam. Więc Sylwek59 w tym masz rację że "nie warto" Ale każdy robi i robić będzie jak uważa.

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam gołębie młode Wasze pytania 1 22.02.2021 22:02
Karmienie po zmierzchu Okres pierzenia 4 26.10.2020 17:27
późne młode Ogłoszenia drobne 1 18.10.2020 18:49
MŁODE DO ROZPLODU Ogłoszenia drobne 3 12.10.2020 10:59
Młode tanio Ogłoszenia drobne 1 09.10.2020 08:30
Strony oddziałów PZHGP
oraz Klubów i organizacji
Skontaktuj się w celu aktualizacji danych lub jeśli Ty lub Twój oddział bądź klub chce prowadzić stronę internetową w naszym systemie.

QBALOTNIK SKLEP wszystko dla gołębi
Hodowla 2000
Pigeon Vitality
Sprzedawca:
350.00 zł
Licytacja (brak ofert)
500.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
09.03.2021 17:05

Sprzedawca:
50.00 zł
Licytacja (2 oferty)
1,000.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
06.03.2021 20:51

Ostatnio Widziani
Użytkowników online: 1
piotrek0171
Statystyka

Gości online: 15
Łącznie użytkowników: 12,553
Najnowszy użytkownik: Rafal1976
Strona istnieje 5329 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 16215 razy
Dzisiaj zalogowało się 42 użytkowników
Sprzedawca: mt3
350.00 zł
Licytacja (brak ofert)
500.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia: 09.03.2021 17:05

Portal Złote Skrzydło
Miejsce spotkań hodowców gołębi pocztowych.
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

Kontakt z redakcją
Szymon Krupowicz
  535 635 636
zloteskrzydlo@gmail.com
redakcja@zloteskrzydlo.pl

Szybki kontakt z redakcją

156,049,433 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrzeżone! Stronę wygenerowano w 0.08 sekund.