Portal Złote Skrzydło
Forum dyskusyjne portalu Złote Skrzydło
Jesteś w dziale: Off Topic :: Ogólne rozmowy
Temat: Gołębie z polskich hodowli...
Kto tu jest? 1 Gość
Użytkownik

Data rejestracji: 01.08.08

#1 | 20.06.2011 18:53

Dlaczego ptaki z polskich mistrzowskich polskich hodowli tak rzadko sie sprawdzają u innych hodowców?- dyskusja poglądowa, zapraszam do przedstawiania swoich opini na ten temat.

Planuj swoją prace. Pracuj nad swoim planem...

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 29.01.09

#2 | 20.06.2011 19:22

Szymek
Rzadko się sprawdzają?
Moje zdanie jest całkiem odmienne. Myślę, że chodzi tu o coś innego! Według mnie o chęć zysku. Ci, którzy zaistnieli na arenie oddziałowej, okręgowej czy wyżej, wykorzystują sprzyjającą sytuację jako nadarzającą się sytuację do zarobienia pieniędzy. Jest kupiec na młode, na wycofane ptaki z lotów, itp. Cena takich ptaków rośnie. No i właśnie wtedy wartość takich ptaków często jest niższa od tej pożądanej. Według mnie o to chodzi. Choć oczywiście nie zawsze tak jest i nie musi tak być. Pozdrawiam.

Jeśli młody koń będzie ciągał duże ciężary, to w przyszłości nawet małego nie pociągnie.

Użytkownik

#3 | 20.06.2011 19:55

sylwek59 napisał/a:

Rzadko się sprawdzają?
Moje zdanie jest całkiem odmienne.

Sylwek masz jakieś przykłady na potwierdzenie tych słów? A może doświadczasz tego na własnym przykładzie? Pytam bo jestem ciekaw bez podtekstówWink

Awatar
Użytkownik

#4 | 20.06.2011 20:06

Mówię to w oparciu o mój wąłsny gołębnik. w tym roku jak do tej pory z wyników jestem bardzo zadowolony. Hodowla opiera się o nasze krajowe ptaki. Nie sa to oczywiście jeszcze wyniki na miarę GMP, ale dają wielkie nadzieje na przyszłość. Takich przykładów jak mój jest wiele, ale oczywiście zgoła odmiennych również jest sporo.

Jeśli młody koń będzie ciągał duże ciężary, to w przyszłości nawet małego nie pociągnie.

Użytkownik

#5 | 20.06.2011 20:07

Sylwek możesz dac link do swoich wyników i powiedziec zjakich hodowli są to ptaki?

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 23.11.08

#6 | 20.06.2011 21:25

Wiecie o co chodzi ??? dużo ludzi sprzedaje gołębie młode jako swoje a są to gołębie sąsiada np , i te gołebie z 50km giną . biznes jest bo sąsiadowi zapłaci 10zł za szt a sam wezmie 100zł , i to jest chwilowy jednoroczny zysk . na 10szt wsadzi 1-2 swojego i z 10 sie jeden obiera bdb. taka prawda. na innych portalach sie ogłaszaja kilku lub kilkunastokrotni mstrzowie ..... i po co ??? czy dobra hodowla musi się reklamować ? odpowiedzcie sobie sami na to pytanie (ps. są też uczciwi ludzie ktorzy sprzedaja po prostu bo hodowla to duzy wydatek lub musza wychowac po jesiennym mlodku i po prostu muszą ale to 10% a 90% to oszusci i tyle)

Prawdziwym błędem jest popełnić błąd i go nie naprawić

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 10.11.08

#7 | 21.06.2011 08:24

Witam. To ja może tak....
nie wszyscy miszczowie są nastawieni na zarobek. Sprzedając siano wyrabiamy sobie złą markę i od nas już więcej nikt tych młodych nie weźmie.
Po za tym... po co mam kupować ptaki od polaków ( bez urazy ) skoro mieszkam blisko granicy i mogę wyskoczyć do Niemiec do zaprzyjaźnionego kolegi, który tam ma ukierunkowaną hodowlę i wziąć kilka młodych. Po za tym sam internet daje możliwość kupienia dobrych zachodnich ptaków, na których opierają hodowle właśnie nasi mistrzowie. Przy odpowiednich funduszach, szczęściu i umiejętnościach za kilka kat to u na będą kupować młode Wink

Pozdrawiam
Piotrek

Dyplomy dla gołębi, Strony internetowe, Druki DTP

http://golebiepoc...index.html

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 18.03.09

#8 | 21.06.2011 18:32

Co nikt nie ma ptaków od Najlepszych Rodzimych Hodowców? Coś mi się wierzyć nie chce...

Awatar
Użytkownik

Data rejestracji: 23.11.08

#9 | 21.06.2011 20:37

szeryfek . mają ale to znikomy procent szczęściarzy ktorzy natrafili na dobrych uczciwych ludzi.

Prawdziwym błędem jest popełnić błąd i go nie naprawić

Awatar
Użytkownik

#10 | 21.06.2011 21:59

Szymek o to link, o który prosiłeś
http://pzhgpskier...nteria.pl/
Głównie chodzi o ptaki Fabiana.

Użytkownik

Data rejestracji: 17.11.08

#11 | 21.06.2011 22:37

najlepsze gołębie w rękach byle jakiego hodowcy nic nie zdziałają, tak samo dziadostwo w rękach mistrza. dlatego trzeba łączyć nabywanie ciągle lepszych gołębi z uczeniem się na własnych błędach. a to nabywanie od najlepszych to też trzeba z przymrużeniem oka traktować, bo jak stwierdzić że ktoś jest dobry??? (w tym roku dwóch hodowców ode mnie z oddziału przeszło do sąsiedniego, u nas średniacy tam ścisła czołówka, i żadne położenie nie ma tutaj znaczenia bo kilometraż niemalże identyczny). święta prawda jest taka: dobre gołębi się hoduje a nie kupuje.

Awatar
Administrator

Data rejestracji: 15.05.08

#12 | 21.06.2011 23:35

Panowie ja śmiało mogę powiedzieć , ze osiągnąłem sukces w oparciu o ptaki polskich hodowców i nie byli to wielcy mistrzowie . prawda jest taka jak napisał Lose , jednak 90% nabywców liczy , ze kupi wyniki wraz z młodymi - nic bardziej mylnego . pozdro.

Użytkownik

Data rejestracji: 02.06.08

#13 | 22.06.2011 00:42

Koledzy zgadzam się są w Polsce ludzie hodowcy wybitni i uczciwi, ale są i tacy co oszukują. Ja mam 2 gołębie od kolegi który dostał rodziców tych gołębi od Pana Paszka Karola, i te dwa dają jak dla mnie dobre ptaki co prawda nie mam rewelacyjnych wyników ale dopiero się uczę i popełniam jeszcze błędy. W każdym bądź razie te gołębie wracają tzn ich potomstwo z dobrymi wynikami a u mnie na gołębniku są to najlepsze gołębie. Mam też kilka gołębi w rozpłodzie od czołowych hodowców z mojego oddziału ale w zeszłym sezonie po pierwszym locie młodych przerwano loty i w tym roku te roczne nie były wymiernikiem potencjału tych gołębi. Dopiero w tym roku sprawdzę co są warte. nie mam dużej ilości lotników bo mam małą hodowlę jednak wkładam na kazdy lot 16 sztuk co najmniej i wszystkie odpukać jak do tej pory wracają w zeszłym sezonie leciały cały program w tym też polecą. Sprawia mi to satysfakcję. Mam w rozpłodzie dopiero od tego sezonu gołębie od (przepraszam jeśli pomyliłem w pisowni) Polaczek, Leboch, Krzyżak, Kołodziej, Kaiser, Skurski, Mucha, Kukułka, Piątek, Radwan, po jednej lub dwie sztuki gołębie te nabyłem od kolegów którzy oparli na nich swoje gołębniki, są to obecnie czołowi hodowcy mojego oddziału. Jeden z hodowców w sasiedniej sekcji mojego oddziału sprowadził gołebie od Bakalarczyka po wprowadzeniu ich do drużyny lotowej ten sezon jak do tej pory ma rewelacyjny jest w 5 najlepszych w oddziale. My Polacy mamy dobre gołębie tylko nie zawsze umiemy się nimi dobrze zająć i poprowadzić. Moim zdaniem najwięcej zależy od hodowcy. Pozdrawiam

Nie od razu Rzym zbudowano

Użytkownik

Data rejestracji: 26.03.09

#14 | 22.06.2011 19:43

Do założyciela tematu !

Kolego Szymek na to pytanie powinieneś doskonale znać odpowiedź. A mianowicie dzięki takim hodowcą jak Ty. Kolega kiedyś założył temat o sprzedaży gołębi oryginalnych od K. Paszka ... Ty oczywiście powiątpiewałeś w uczciwość tego ogłoszenia, dając innym (jeżeli nie byłeś zainteresowany kupnem lub mogłeś to napisać na PW) wątpliwości co do tego materiału. Dodam więcej ... wiedząc, że jesteś zainteresowany tymi gołębiami próbowałem z Tobą porozmawiać na chacie na ich temat, myśląc że masz o nich jakąś wiedzę ... i tu znowu mnie zlekceważyłeś, zignorowałeś, a nawet podśmiewałeś się ze mnie jak pisałem, że mam półbrata płowego i jeszcze jednego gołębia z tej linii. Dobrze wiesz, że nie chodziło mi o sprzedaż, bo bym Tobie (nie znam) nigdy nie sprzedał ... ale potraktowałeś mnie bardzo arogancko ... nie dziw się więc dlaczego nie kupują od Polaków tylko na zachodzie, tu każdy doszukuje się przekrętu, jeżeli jeszcze masz wątpliwości, ale szkoda zachodu..., możesz się zapytać twojego dobrego kolegi tu z forum i on zna historię tych gołębi. Ty nie tylko zniechęcasz hodowców do polskich gołębi, ale zniechęcasz też do udziału na forum ZS swoim podejściem ... min. z Twojego powodu przestałem pisać na ZS ... bo człowiek jak za dużo chce pomóc i szczerze porozmawiać, to często jest to obrócone przeciwko niemu.

Użytkownik

#15 | 22.06.2011 19:50

Szczeże mówiac nie mam zielonego pojecie o czym mowisz... Owszem przypominam sobie rozmowe na temat ptaków Paszka ale z tego co sobie przypominam życzyłem Ci jedynie powodzenia z pracą hodowlaną z ich udziałem. Lekceważenie, aroganckie podejcie? Czy Ty oby napewno mnie z nikim nie mylisz?

Użytkownik

#16 | 22.06.2011 20:54

Szymek

... nie wiem co miałeś na myśli, ale przynajmniej ja to tak odebrałem, szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia z naszej rozmowy na chacie, ale nawet w temacie kolegi o sprzedaży miałeś jakieś wątpliwości, które mogłeś przecież wyjaśnić przez telefon, nie na forum publicznym ... ja wcale za te gołębie od Paszka nie dam sobie głowy urwać bo mam tylko młode w tym roku po dwóch samczykach (zakupione rok temu i są u mnie w krzyżówce ze sprawdzonymi) ale chodzi mi o negowanie na samym starcie wartości tych gołębi ... jak się nie sprawdzą to po dwóch sezonach będą usunięte jak inne, które się nie sprawdziły w rozpłodzie ... ja swoją "kadrę" w rozpłodzie mam, a te traktuję jako nadzieję na przyszłość ... nic nie jest na siłę ale próbować trzeba. Pozdrawiam mimo wszystko i na przyszłość życzę trochę obiektywizmu i zrozumienia ...

Użytkownik

Data rejestracji: 05.11.08

#17 | 22.06.2011 21:16

A ja uważam że lotników rodzi się bardzo mało a rozpłodowców jeszcze mniej. Ma też znaczenie rejon w który trafiają w jednym leca w innym nie np. u nas kilku czołowych hodowców miało gołabki bezpośrednio od Fabiana i u nikogo nie leciały u mnie także nie leciały. I nie chodzi tu o uczciwość. Ja osobiście preferuje gołąbki od naszych hodowców, w ciagu około 40 lat hodowli od kilku sprowadzalismy: najpierw mój tato później ja i niewiele ich dawało dobre potomstwo, te co się sprawdziły np. Farysy (radwańskie z delbarów) wiosny szybkie ale przy katastrofalnych pękały, dobrze dziedziczą, od Stanisława Krzyżaka oraz bardzo dobrze od mojego przyjaciela Józka Dauma..

Wysokich lotów !!

Użytkownik

Data rejestracji: 06.05.11

#18 | 22.06.2011 21:25

Speed spokojnie-Smiledo Twojej wypowiedzi, z ktora sie zgadzam, moge dodać,że ze sprowadzanie ślaskich asow do centrum, nawet niech beda od mistrzów,to strata czasu.Ale można od uczciwych kupić,przecież nie każdy Polak to złodziej-SmilePozdrawiam

Użytkownik

#19 | 22.06.2011 22:16

666

a skąd wiesz Kolego, że jestem z centrum ? Grin ale jeżeli wiesz, to wiesz też o co chodzi, również pozdrawiam, a jedna linia starych śląskich asów u mnie do dziś się sprawdza i często uzupełnia serie do rywalizacji.

666 jak mnie znasz to napisz na PW lub e-mail to porozmawiamy. DL

Użytkownik

#20 | 22.06.2011 22:32

speed nadal twierdze, że dokonałeś nadinterpretacji moich słów które nie były podszyte w żadne spośób ironią i miały przekazac dokałdnie to co można było odczytac z nich w pierwszym z nimi kontakcie. Tak czy inaczej pozdrawiam i DL...

Wiadomość dopisana dnia 22.06.2011 22:23
speed napisał/a:
Szymek

... nie wiem co miałeś na myśli, ale przynajmniej ja to tak odebrałem, szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia z naszej rozmowy na chacie, ale nawet w temacie kolegi o sprzedaży miałeś jakieś wątpliwości, które mogłeś przecież wyjaśnić przez telefon, nie na forum publicznym ...

http://www.zlotes...post_95706

Pamiec ludzka bywa zawodną wiec na przyszłośc prosze o wstrzemieźliwosc....

Edytowane przez Szymek dnia 22 cze 2011 22:32:59

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam Gołębie Młode 2020 Ogłoszenia drobne 2 18.05.2020 08:38
Sprzedam gołębie lotowe 18 i 19 rocznik Ogłoszenia drobne 1 31.03.2020 14:14
ksiądz o Polskich Jansenach Okres parowania 11 20.03.2020 18:22
Gołębie Ogłoszenia drobne 1 09.03.2020 15:28
Oddam gołebie Ogłoszenia drobne 1 02.03.2020 13:23
Strony oddziałów PZHGP
oraz Klubów i organizacji
Skontaktuj się w celu aktualizacji danych lub jeśli Ty lub Twój oddział bądź klub chce prowadzić stronę internetową w naszym systemie.

QBALOTNIK SKLEP wszystko dla gołębi
Hodowla 2000
Pigeon Vitality
Sprzedawca:
1,000.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
15.06.2020 22:07

Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (brak ofert)
160.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
05.06.2020 20:04

Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (1 oferta)
400.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.06.2020 10:46

Sprzedawca:
150.00 zł
Licytacja (1 oferta)
200.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
13.06.2020 13:02

Sprzedawca:
150.00 zł
Licytacja (brak ofert)
200.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
13.06.2020 11:07

Ostatnio Widziani
Użytkowników online: 0
Statystyka

Gości online: 16
Łącznie użytkowników: 12,392
Najnowszy użytkownik: LANDO
Strona istnieje 5057 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 22227 razy
Dzisiaj zalogowało się 61 użytkowników
Sprzedawca: hodowca51
100.00 zł
Licytacja (1 oferta)
400.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia: 29.06.2020 10:46

Portal Złote Skrzydło
Miejsce spotkań hodowców gołębi pocztowych.
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

Kontakt z redakcją
Szymon Krupowicz
  535 635 636
zloteskrzydlo@gmail.com
redakcja@zloteskrzydlo.pl

Szybki kontakt z redakcją

146,025,618 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrzeżone! Stronę wygenerowano w 0.13 sekund.