Portal Złote Skrzydło
Informacje o produkcie: L-Carnitine Complex with Magnesium-Calcium

Preparaty dla gołębi - Hodowla Pigeon Vitality
L-Carnitine Complex with Magnesium-Calcium Opakowanie: 100g
Średnia głosów: 0

Opis produktu:
Karnityna. Co to jest ?

Karnityna jest endogenną pochodną aminokwasu, która umożliwia transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych z tkanek tłuszczowych i mięśniowych do komórek produkując przy tym energię. W celu zapewnienia efektywnego metabolizmu energii ważne jest, aby wolne kwasy tłuszczowe oraz karnityna występowały w odpowiedniej, umożliwiającej transport, ilości. Należy zauważyć, że karnityna występuje w dwóch postaciach: nieaktywnego biologicznie D-izomeru oraz aktywnego L-izomeru. W naszym produkcie używamy wyłącznie aktywnego L-izomeru. L-karnityna zapobiega uszkodzeniom mięśni oraz przeciwdziała ich zakwaszeniu (przez kwas mlekowy). Zapewnienie dodatkowej porcji L-karnityny wzmacnia ponadto mięsień sercowy.Dlaczego dodaliśmy magnez i wapń?

Podawanie gołębiom karnityny prowadzi do produkcji mniejszej ilości kwasu mlekowego w mięśniach i zapobiega ich skurczom. Jednak, aby spalać tłuszcz, organizm potrzebuje dużej ilości magnezu, który - działając jak koenzym - jest odpowiedzialny za aktywację ponad 300 enzymów. Zapewne zdarzały się u Państwa przypadki, że gołębie wracały z lotów tak zmęczone, że nie były w stanie dotrzeć do swojego gniazda, prawda? Po kilku dniach odzyskują wprawdzie siły ale można zauważyć, że nie są w stanie latać poziomo, tzn. latają pod kątem. Nie oznacza to braku energii a jedynie brak wapnia i magnezu. Podawanie tych dwóch minerałów czyni cuda w ciągu kilku dni. Ponadto minerały te są odpowiedzialne za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Odpowiednio wysoki poziom magnezu w komórkach mięśniowych jest podstawowym warunkiem prawidłowej pracy mięśni, zapobiega ich skurczom i bólom. Ponadto w sezonie lotowym zdarza się, że zarówno samce jak i samice otrzymują zbyt mało wapnia, który jest minerałem potrzebnym do budowy kości, aktywacji mięśni oraz działania hormonów i niektórych enzymów. Ze względu na występujący niedobór magnezu i wapnia u gołębi, holenderski ekspert żywieniowy Willem Mulder zaleca podawanie im dodatkowej porcji magnezu i wapnia w sezonie lotowym. Ze względu na to, że preparat L-Carnitine marki Pigeon Vitality zawiera magnez i wapno (CMCC), gdy tylko zaczną Państwo dodawać go do ziarna, poprawa kondycji ptaków będzie widoczna natychmiast, dosłownie na Państwa oczach!Kiedy używać CMCC marki Pigeon Vitality?

Korzyści ze stosowania karnityny będą widoczne pod koniec sezonu lotowego, zwłaszcza w przypadku gołebi, które pokonują co tydzień średnie czy też długie dystanse (350-550 km). Jeżeli gołębie w okresie spoczynkowym otrzymują już minerały lub suplementy np. naszą MultiViTrę, która zawiera, między innymi, magnez oraz wapń, nie ma potrzeby stosować L-Karnityny z wapniem i magnezem na krótkie i średnie dystanse. Efekty stosowania L-Karnityny widoczne są po trzech tygodniach, dlatego zalecamy rozpoczęcie podawania 3 tygodnie przed pierwszym lotem > 400 km, a następnie kontynuację przez resztę sezonu lotowego. Należy pamiętać, że gdy zaczną Państwo podawać gołębiom L-karnitynę, trzeba kontynuować kurację przez resztę sezonu. A to dlatego, że L-karnityna wytwarzana przez same gołębie zostanie 'stłumiona'.

Skład:
L-Carnitine 83%, Magnesium Sulphat 7,3%, Calcium Carbonate 7,3%, Silicon Dioxide 2,4 %

Stosowanie i dawkowanie:
Należy zastosować prostą zasadę - dodawać preparat L-karnitynowo - magnezowo- wapniowy do posiłków w których ziarno jest bogate w tłuszcz. Zazwyczaj jest to posiłek wieczorny w dniu powrotu oraz ostatnie dni przed lotem > 400 km.

Wskazania:
Ziarno bogate w energię należy podawać w godzinach wieczornych w dniu powrotu. Najlepiej jak ziarno zostanie zmieszane z preparatem Turbo Flight (który zawiera krótkie kwasy tłuszczowe błyskawicznie wchłaniane z jelit) z dodatkiem 2 czubatych miarek (2 łyżeczek; 6 gramów na 1 kg karmy tzn. na 25 gołębi) CMCC. Liczba dni podawania przed lotem zależy od jego długości. UWAGA: Omega 3 jest najlepszym olejem do zastosowania w dniach poprzedzających lot, ponieważ dla mięśni najważniejsze są tłuszcze nienasycone. Zaleca się mieszać Omega 3 oraz CMCC w takim samym czasie w jakim gołębiom podawane są ziarna bogate w energię ( ziarno tłuszczowe). To znaczy: 2 ostatnie dni przed koszowaniem na 400-550 km 3 ostatnie dni przed 600-800 km 5 ostatnich dni przed > 900 km

Zdjęcia:


Polecamy również

Preparaty dla gołębi - Hodowla KOMPLETNA I ZBILANSOWANA MIESZANKA NIEZBĘDNYCH WITAMIN, MINERAŁÓW I PIERWIASTKÓW ŚLADOWYCHZobacz więcej
Pigeon Vitality
MultiViTra 0


Preparaty dla gołębi - Hodowla Kuracja przeciwko Trichomonas gallinae - rzęsistkowicy.Zobacz więcej
Pigeon Vitality
Tricoli Stop 0


Preparaty dla gołębi - Hodowla PUDER ROZPŁÓD I PIERZENIEZobacz więcej
Pigeon Vitality
Moulting and Breeding powder 0


Preparaty dla gołębi - Hodowla PREPARAT WITAMINOWYZobacz więcej
Pigeon Vitality
Oxy - B 0


Preparaty dla gołębi - Hodowla 17 aminokwasów w postaci koncentratuZobacz więcej
Pigeon Vitality
Amino Acid Complex 0


Preparaty dla gołębi - Hodowla Środek do zwalczania pasożytów przewodu pokarmowego.Zobacz więcej
Pigeon Vitality
Natural Dewormer 0

Kategorie produktów

Preparaty dla gołębi

Hodowla
Loty
Oczyszczanie

Wyposażenie gołębnika

Czystość w gołębniku
Strony oddziałów PZHGP
oraz Klubów i organizacji
Skontaktuj się w celu aktualizacji danych lub jeśli Ty lub Twój oddział bądź klub chce prowadzić stronę internetową w naszym systemie.

QBALOTNIK SKLEP wszystko dla gołębi
Hodowla 2000
Pigeon Vitality
Sprzedawca:
150.00 zł
Licytacja (brak ofert)
200.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
13.06.2020 11:07

Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (1 oferta)
400.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
29.06.2020 10:46

Sprzedawca:
1,000.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
15.06.2020 22:07

Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (brak ofert)
160.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
05.06.2020 20:04

Sprzedawca:
150.00 zł
Licytacja (1 oferta)
200.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
13.06.2020 13:02

Ostatnio Widziani
Użytkowników online: 0
Statystyka

Gości online: 19
Łącznie użytkowników: 12,392
Najnowszy użytkownik: LANDO
Strona istnieje 5057 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 20852 razy
Dzisiaj zalogowało się 58 użytkowników
Sprzedawca: hodowca51
100.00 zł
Licytacja (1 oferta)
400.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia: 29.06.2020 10:46


Portal Złote Skrzydło
Miejsce spotkań hodowców gołębi pocztowych.
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!


Kontakt z redakcją
Szymon Krupowicz
  535 635 636
zloteskrzydlo@gmail.com
redakcja@zloteskrzydlo.pl

                
Szybki kontakt z redakcją

146,024,396 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrzeżone! Stronę wygenerowano w 0.04 sekund.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.