Portal Złote Skrzydło
Wychów młódków bez chemii 2Następną sprawą, która ma fundamentalne znaczenie w utrzymaniu zdrowia bez uciekania się do chemii, to profilaktyka układu pokarmowego. Źle funkcjonujące jelita nie pozwolą ptakom sprawnie wykorzystać tego co spożywają, a jak mówi przysłowie rJesteś tym co jeszr1;. Dlatego warto skorzystać z kilku cennych mechanizmów.

Po pierwsze systematycznie obniżać pH wody, jednak nie polecamy do tego celu octu. Znacznie skuteczniejsze są przetestowane mieszaniny czystych kwasów organicznych - do najbardziej znanych możemy zaliczyć duet: 4-ACIDS + MICRO Stop. Kompozycja ta oprócz skutecznego zakwaszenia, nie pozwala na rozwój bakterii patogennych, takich jak: Eimeria sp, Salmonella sp. E.Coli, czy Clostridium. Dodatkowo warto systematycznie podawać probiotyki, czyli preparaty zawierające żywe kultury bakterii jelitowych (np: siedmio szczepowy Super PROBIO), dzięki czemu szybko zasiedlimy bakteriami jelita, co znacznie utrudni wzrost bakterii chorobotwórczych i ochroni błonę śluzową jelit przed ponownym zakażeniem.

Mając do czynienia z trudnymi w odchowie rasami warto pomyśleć o zbilansowanych odżywkach wspomagających wzrost młodych ptaków, np. VITAL Junior zawierający wysokowartościowe, łatwo przyswajalne białka, witaminy, zioła, mikro- i makroelementy oraz związki znane z działania wspierającego budowanie odporności. Takie mieszanki są dużo skuteczniejsze i bogatsze niż zwyczajowo stosowane drożdże piwne czy mleko w proszku. Pamiętajmy , że gołębie to ptaki niezwykle szybko rosnące r11; bardzo dynamicznie przybierają na wadze, a kompletne opierzenie wytwarzają w niespełna 6 tygodni.

Równie ważne jest by zadbać o zabezpieczenie układu oddechowego. Uwolnienie dróg oddechowych od złogów, zanieczyszczeń bakteryjnych jest istotnym elementem wpływającym na ogólne samopoczucie ptaka oraz jego kondycję. Do tego celu polecamy INHALIC wraz zabezpieczającym ptaki przed zapaleniami grzybiczymi FUNGI Stop. Ważne dla tego typu preparatów jest zastosowanie ich w wodzie do picia i w zamgławianiu.

Pamiętajmy jednak, że aby nasza profilaktyka była skuteczna i wychów bez rchemiir1; się udał najistotniejsza jest systematyka w podawaniu preparatów naturalnych. Jeśli uda nam się tego dokonać, to z pewnością każde nowe pokolenie będzie silniejsze, piękniejsze i przyniesie nam więcej zadowolenia, radości i satysfakcji.

Zapraszamy: www.haplabs.com
Oceny

5

1 głosujący
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne!
100%
Bardzo dobre
0%
Dobre
0%
Średnie
0%
Słabe
0%

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Strony oddziałów PZHGP
oraz Klubów i organizacji
Skontaktuj się w celu aktualizacji danych lub jeśli Ty lub Twój oddział bądź klub chce prowadzić stronę internetową w naszym systemie.

QBALOTNIK SKLEP wszystko dla gołębi
Hodowla 2000
Pigeon Vitality
Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (brak ofert)
300.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
26.05.2019 19:48

Sprzedawca:
100.00 zł
Licytacja (brak ofert)
300.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia:
26.05.2019 20:36

Ostatnio Widziani
Użytkowników online: 0
Statystyka

Gości online: 11
Łącznie użytkowników: 12,155
Najnowszy użytkownik: wielkigolab
Strona istnieje 4677 dni
Dzisiaj odwiedzono nas: 31383 razy
Dzisiaj zalogowało się 139 użytkowników
Sprzedawca: sylwek59
100.00 zł
Licytacja (brak ofert)
300.00 zł
KUP TERAZ!
Data zakończenia: 26.05.2019 20:36


Portal Złote Skrzydło
Miejsce spotkań hodowców gołębi pocztowych.
Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!


Kontakt z redakcją
Szymon Krupowicz
  535 635 636
zloteskrzydlo@gmail.com
redakcja@zloteskrzydlo.pl

                
Szybki kontakt z redakcją

133,297,148 unikalne wizyty. Wszystkie prawa zastrzeżone! Stronę wygenerowano w 0.11 sekund.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.